Podróże pociągiem mogą być zarówno bardzo inspirujące, jak i bardzo nudne. W pociągu nie mamy za dużo opcji umilenia sobie czasu, zwłaszcza jeśli nie chcemy przeszkadzać naszym współpasażerom. Jeśli nie podróżujemy samotnie, warto przed podróżą pobrać na telefon parę gier, dzięki którym nasza podróż będzie zabawna.
Glow Hockey
Dobrze znana i lubiana gra w hokeja na stole to Glow Hockey. Jest ona dostępna w Google Play, a jej ocena wynosi 4,3 na 5 gwiazdek. Gra przystosowana jest do zabawy dla dwóch osób, jednak ma też tryb dla jednej osoby. W ustawieniach możemy wyłączyć dźwięki lub wibracje oraz ustawić motyw planszy. Ponadto możemy dostosować krążek oraz paddles. Najlepiej usiąść naprzeciwko siebie lub umieścić telefon na płasko między dwoma graczami. Dobrze nada się do tego chociażby kolano. W grze istnieje też tryb championship, w którym walczymy z coraz trudniejszymi botami, niestety pojedynczo. Jedyną wadą tej gry jest to, że jest w stu procentach po angielsku, jednak menu jest tak intuicyjne, że bez trudu znajdziemy pożądane opcje. Grafika w grze jest ładna, a możliwość personalizacji dodatkowo wpływa na korzyść tego tytułu.
Sea Battle
Sea Battle to nic innego niż gra w statki. Na Google Play dostępne są dwie części tego tytułu, z których pierwsza otrzymała ocenę 4,5 a druga 4,7 na 5. W pierwszej części gry mamy do wyboru kilka trybów – gracz vs komputer, dwóch graczy, walka przez Bluetooth lub walka online. Możemy wybrać tryb gry zaawansowany lub klasyczny. W trybie klasycznym najpierw każdy z graczy ustawia swoje statki, a następnie rozpoczyna się klasyczna walka. W trybie zaawansowanym możliwe jest wykupienie za pieniądze w grze różnych ulepszeń, takich jak miny lub samoloty, dzięki którym gra staje się ciekawsza. W drugiej części gry oprócz funkcji z pierwszej części mamy do dyspozycji całe miasto. Mechanika gry tłumaczona jest nam przy pierwszym jej włączeniu, w trybie poradnika. Po przeczytaniu poradnika w prawym dolnym rogu mamy do wyboru opcję „ze znajomymi”, po której kliknięciu będziemy mieli podobne opcje co w pierwszej części. Druga gra dodaje fabułę oraz skomplikowaną mechanikę do gry, dzięki czemu nie nudzi się ona szybko. Grafika w obu częściach jest bardzo dobra, dobrze dopracowane detale. Pierwsza część niestety nie jest dostępna w języku polskim, jednak menu jest na tyle intuicyjne, że każdy się w nim połapie.
Warcaby
Warcaby to gra, której nie trzeba nikomu przedstawiać. Wersja WorldClass zebrała na Google Play ocenę 4,8 na 5. Po włączeniu gry wybieramy wersję, w którą chcemy zagrać, po czym wybieramy poziom trudności. W grze chodzi o to, żeby zbić wszystkie pionki swojego przeciwnika. W ustawieniach możemy zmieniać kolor planszy oraz zmienić jej wymiary na 10 x 10 oraz 6 x 6. Możemy dowolnie zmodyfikować zasady gry – określić przymusowość bicia lub ruchy, jakie wykonuje damka. Można wybrać również, jakim kolorem pionków chcemy grać lub wybrać opcję losowo. Gra jest w całości po polsku i oferuje wszystkie funkcje, jakie można od niej oczekiwać. Grafika jest prosta, ale ładna i estetyczna. Ruchy można cofać, a zegar w lewym górnym rogu liczy ogólny czas gry. Po naciśnięciu na menu z lewej strony, możemy zobaczyć swoje statystyki oraz skorzystać z wielu dodatkowych opcji.
Szachy
Szachy – gra, która niektórym może przypominać warcaby, jednak w praktyce jest zupełnie inna. Każdy z pionków ma inną funkcję a taktyka gry jest bardzo przemyślana. Wersja od Gnik Box o nazwie „chess Origins – 2 players” w Google Play oceniona jest na 4,4 punktów na 5. Po wejściu do gry mamy do wyboru kilka opcji. Możemy zagrać samemu, z botem. Poziomów trudności jest 6, a w każdym walczymy z innym przeciwnikiem. Gra dla dwóch graczy przebiega tak, jak przebiegałaby z prawdziwą planszą i pionkami. Oprócz tego mamy też tryb endgames, w którym przeciwnik jest na granicy przegranej, a my jedyne co musimy zrobić to wygrać. Dostępny też jest tryb handicap, w którym sami wybieramy, jakie pionki znajdą się na planszy. Możemy sprawdzić historię swoich gier, a w ustawieniach zmienić kolor, którym gramy. Ponadto można zmienić kolor planszy, na której gramy, wyłączyć lub włączyć muzykę lub wibracje.
Gra w łapki
Gra w łapki jest bardzo prosta, naszym zadaniem jest klepnąć dłoń przeciwnika, zanim on ją zabierze. Gra na Google Play zdobyła ocenę 4,2 na 5, a jej pełna nazwa to „gra w łapki – gry dla 2 osób”. Po otworzeniu gry, możemy wejść w ustawienia, gdzie włączymy lub wyłączymy dźwięki oraz zmienimy język. Możemy również wybrać opcję „jak grać?”, która uruchomi krótki poradnik wyjaśniający nam podstawowe zasady. Po kliknięciu „2 graczy” możemy wybrać rękę, którą będziemy chcieli grać. Gdy to zrobimy wystarczy nacisnąć na “gotowe” i gra się rozpoczyna.