Maszyna do szycia – Poradnik zakupowy, ranking i test
Polecaną maszyną do szycia jest Singer 8280 z płynną regulacją długości ściegu i jego szerokości. Do wyboru użytkownika pozostaje 7 ściegów, w tym 1 kryty. Model ma wolne ramię, co oznacza, że obszywanie nogawek będzie wygodne. Automatyczny nawijacz szpuleczki sprawia, że praca przebiega sprawniej. Urządzenie jest wyposażone także w elektroniczny regulator prędkości szycia. W zestawieniu zostały uwzględnione także opisy innych, godnych polecenia maszyn do szycia, a wśród nich znajduje się Łucznik Everyday, sprzęt o kompaktowych wymiarach i niskiej wadze wyposażony 16 programów szycia. Diody LED dobrze oświetlają miejsce pracy, więc łatwiej jest nam zachować odpowiednią precyzję.
Tabela porównawcza
Najlepszy produkt
Maszyna do szycia ma 4-stopniowy mechanizm obszywania dziurek na guziki, co okazuje się bardzo przydatną funkcją. Automatyczny nawijacz szpuleczki ułatwia pracę. Użytkownicy doceniają także możliwość szycia igłą podwójną.
Część użytkowników przyznaje, że trzpień szpulki nie jest najlepiej wykonany i trzeba uważać, aby nie uszkodzić plastikowych elementów.
Singer 8280 ma automatyczny nawijacz szpulki. Za pomocą maszyny można m.in. obszywać dziurki guzików i haftować. W zestawie znajduje się pokrowiec do bezpiecznego przenoszenia sprzętu. W komplecie otrzymujemy także m.in. pędzelek i nożyk, oliwiarkę, zestaw igieł i 3 szpulki.
Drugi wybór
Sprzęt znajdzie zastosowanie do różnego rodzaju prac krawieckich, więc można uznać go za funkcjonalny. Urządzenie waży mniej niż 4 kg i zajmuje mało miejsca. Miejsce pracy jest dobrze oświetlone przez lampki LED.
Choć sprzęt jest polecany osobom początkującym, przyznają one, że na początku jego obsługa sprawia małe problemy. Co więcej, urządzenie generuje stosunkowo duży hałas, który może przeszkadzać innym domownikom.
Maszyna do szycia jest łatwa w przenoszeniu i przechowywaniu, co wynika z jej kompaktowych wymiarów i niewielkiej wagi. Moc urządzenia wynosi 70 W. Model jest sprzedawany w zestawie z dwoma szpulkami plastikowymi i dwoma metalowymi.
Rozważ też
Urządzenie nie potrzebuje do pracy żadnego zasilania, działa pod wpływem nacisku. Maszyna zajmuje bardzo mało miejsca, a dodatkowo jest wyjątkowo lekka. Możemy zabrać ją wszędzie tam, gdzie możliwe jest, że się przyda.
Użytkownicy zwracają uwagę na nie najlepszą jakość wykonania obudowy. W związku z tym w trakcie naciskania maszyny i wprawiania odpowiedniego mechanizmu w ruch trzeba uważać, żeby nie uszkodzić produktu.
Akcesorium jest niewielkie, a dzięki temu nie ma problemu z jego przechowywaniem. Obsługa ręcznej maszyny do szycia jest łatwa i nie wymaga szczególnych umiejętności. Produkt waży tylko 95 g. Urządzenie nie wymaga zasilania.
9 najlepszych maszyn do szycia. Opinie w 2021 roku
Przedstawiamy ranking maszyn do szycia, który pomoże Ci wybrać dobrej jakości sprzęt dostosowany do Twoich potrzeb i umiejętności. W zestawieniu znalazły się modele dostępne w różnych cenach i mające wiele ciekawych funkcji. Zachęcamy, do przeczytania ich opisów.
Maszyna do szycia Singer
1. Maszyna do Szycia Singer 8280
Maszyna do szycia Singer 8280 to sprzęt, którego nie mogło zabraknąć w tym artykule. Jest to model z 7 ściegami, z możliwością regulacji ich długości (od 0,5 mm do 4 mm) i szerokości. Prędkość szycia wynosi do 900 obrotów na minutę, a moc jest równa 85 W. Model wyposażono w chwytacz nitki.
Użytkownik może wybierać ustawienia idealnie dostosowane do rodzaju wykonywanej aktualnie pracy. Maszyna do szycia ma 4-stopniowy system obszywania dziurek na guziki, a dodatkowo istnieje możliwość regulacji gęstości ściegu, naprężenia nici i siły docisku stopki. Dzięki wbudowanemu oświetleniu łatwiej jest nam zachować precyzję w trakcie pracy. Model ma wolne ramię pozwalające na komfortowe obszywanie nogawek i rękawów.
Jak zapewniają konsumenci, maszyna do szycia Singer szyje cicho i równo, a jej użytkowanie jest wygodne. Atutem jest to, że w zestawie znajduje się wiele przydatnych elementów, a są nimi m.in.: stopka uniwersalna, stopka do zamków błyskawicznych, oliwiarka, zestaw igieł, prowadnik szwu i pokrowiec zabezpieczający.
Maszyna do szycia Łucznik
2. Maszyna do szycia Łucznik Everyday 16 ściegów
Od wielu lat opinie o maszynach do szycia Łucznik są pozytywne, a użytkownicy są bardzo zadowoleni z jakości wykonania urządzeń, a także komfortu pracy. Dobre recenzje otrzymuje model Everyday polecany w szczególności osobom początkującym, którym zależy na niewielkim, lekkim, ale sprawnie działającym sprzęcie. Wymiary modelu to: 39 cm x 19 cm x 33 cm, a jego waga wynosi 3,45 kg. Moc sprzętu wynosi 70 W.
Maszyna do szycia Łucznik osiąga prędkość szycia do 1200 obrotów na minutę. Liczba ściegów wynosi 16. Urządzenie daje możliwość obszywania dziurek na guziki, regulacji naprężenia nici i szycia wstecz. Maszyna przyda się do szycia bielizny, wszywania gumek, naszywania aplikacji czy nawet haftowania. Z jej pomocą szybko i solidnie przyszyjemy guziki.
Ręczna maszyna do szycia
3. Ręczna Mini Maszyna Do Szycia Igła AG58 OM1818
Jeśli interesuje Cię dobra i tania maszyna do szycia, za pomocą której wykonasz drobne prace naprawcze, AG58 MINI to model dla Ciebie. Jest to sprzęt ręczny, co oznacza, że nie wymaga do pracy żadnego zasilania, działa pod wpływem nacisku. Dokładne wymiary produktu to: długość – 10,5 cm, wysokość – 7 cm i szerokość – 2,3 cm, a waga wynosi 95 g.
Ta ręczna maszyna do szycia jest wygodna w użytkowaniu, co potwierdzają kupujący. Sprzęt działa sprawnie i jest prosty w użyciu. Z uwagi na niewielkie wymiary możemy mieć go zawsze pod ręką i zabierać np. na wakacje. W zestawie poza maszyną znajdują się szpulka z nitką i igła.
Maszyna do szycia dla dzieci
4. Zabawka maszyna do szycia dla dzieci 7901 Klein
Twoje dziecko wykazuje zdolności manualne i chcesz zapewnić mu ciekawą rozrywkę? Maszyna do szycia dla dzieci to zabawka, która powinna spodobać się nie tylko dziewczynkom, ale też chłopcom. Sprzęt ma wymiary ok.: 20 cm x 18 cm x 11,5 cm, a do zasilania wymaga użycia 4 baterii AA. Zabawka jest odpowiednia dla pociech od 8. roku życia.
Istotną zaletą jest to, że maszynę można używać z każdym materiałem, więc nic nie ogranicza zabawy Twojego dziecka. Model wyposażono w igłę, którą zamknięto w obudowie, tak aby nie stanowiła ona zagrożenia dla naszej pociechy. Maszyna ma 2-stopniową regulację prędkości pracy i naprężacz nici górnej.
W zestawie znajdują się potrzebne akcesoria takie jak nici czy metr krawiecki. Rodzice przyznają, że dzieci chętnie bawią się maszyną. Wynika to z tego, że zastosowano w niej takie rozwiązania jak w prawdziwym sprzęcie, a dzięki temu maluchy mogą poczuć się jak dorośli.
Maszyna do szycia dla początkujących
5. Maszyna do szycia Janome Juno E1015 i Kurs Szycia
Janome Juno E1015 to dobra maszyna do szycia dla początkujących sprzedawana w zestawie ze stopkami: do ściegu owerlokowego, wszywania zamków, marszczenia materiału, podwijania, a także haftowania, cerowania i pikowania. Wymiary sprzętu to: głębokość – 15 cm, wysokość – 28 cm i szerokość – 38 cm, a waga wynosi 5,7 kg. Moc urządzenia jest równa 60 W.
Maszyna do szycia ma 15 ściegów, z regulowaną długością w zakresie od 0 mm do 4 mm i szerokością – do 5 mm. Prędkość szycia wynosi 860 obrotów na minutę. Model ma wolne ramię ułatwiające obszywanie nogawek i rękawów. Użytkownik ma zapewnione także dobre oświetlenie miejsca pracy wpływające na jej precyzję.
Prezentowana maszyna spełnia oczekiwania osób, które zaczynają swoją przygodę z szyciem. Większość z nich potwierdza, że obsługa urządzenia nie jest skomplikowana i w związku z tym można łatwo się jej nauczyć. Urządzenie gwarantuje stosunkowo cichą pracę, a obudowa jest solidnie wykonana.
Mini maszyna do szycia
6. Maszyna do szycia dla dzieci Łucznik Mini
Jesteśmy przekonani, że maszyna do szycia Łucznik Mini spełni oczekiwania wielu kupujących. Ilość dostępnych programów pracy wynosi 12. Dokładne wymiary sprzętu to: wysokość – 31,5 cm, głębokość – 15 cm i szerokość – 29 cm, a jego waga wynosi 1,95 kg. Co istotne, urządzenie może być zasilanie nie tylko poprzez zasilacz AC znajdujący się w zestawie, ale także 4 baterie AA.
Prezentowana mini maszyna do szycia ma funkcję obszywania dziurek i przyszywania guzików. Pokrętło do regulacji naprężania nici umożliwia uzyskanie gładkiego ściegu. Model ma górny i dolny mechanizm nawlekania nici. Oświetlenie miejsca pracy jest dobre, co ułatwia zachowanie precyzji.
Na górnej części obudowy znajduje się niewielki uchwyt ułatwiający przenoszenie sprzętu. Użytkownicy potwierdzają, że jakość maszyny jest bardzo dobra. Urządzenie jest łatwe w obsłudze, dlatego poleca się je osobom początkującym.
Maszyna do szycia Janome
7. Maszyna do szycia Janome Juno E1019
Wybrana do naszego zestawienia maszyna do szycia Janome Juno E1019 ma 19 ściegów. Istnieje możliwość regulacji ich długości do 4 mm maksymalnie, a szerokości – do 5 mm. Prędkość pracy wynosi 860 obrotów na minutę. Urządzenie daje możliwość szycia podwójną igłą i szycia wstecz.
Dokładne wymiary maszyny są następujące: głębokość – 16 cm, wysokość – 27 cm i szerokość – 36 cm. Długość ramienia od igielnicy jest równa 15,5 cm. Urządzenie waży 5,2 kg, a jego moc jest równa 40 W. 1-punktowa lampka LED oświetla miejsce pracy i ułatwia zachowanie precyzji. Model ma opcję półautomatycznego obszywania dziurek.
Czytając opinie na temat maszyny do szycia Janome Juno E1019, można dojść do wniosku, że jest to dobrej jakości urządzenie. Model ma wszystkie funkcje, które powinna posiadać tradycyjna maszyna do szycia. W zestawie znajdują się wszystkie potrzebne akcesoria takie jak: różnego rodzaju stopki, szpulki, rozpruwacz i zestaw igieł.
Maszyna do szycia Brother
8. Maszyna do szycia Brother BQ25
Z pewnością interesuje Cię dobra maszyna do szycia, a takim sprzętem jest Brother BQ25. To model zasilany sieciowo o wymiarach: 38 cm x 15 cm x 31 cm i wadze równej 7 kg. Maszyna jest przeznaczona do domowego zastosowania i spełni oczekiwania początkujących i średniozaawansowanych użytkowników.
Maszyna do szycia Brother daje szeroki wybór ściegów m.in.: prosty, zygzakowy, elastyczny, piórkowy i ozdobny. Dodatkowo dostępna jest funkcja obszywania dziurek w 4-stopniowym cyklu. W zestawie znajduje się stopka zaciskowa do zamków błyskawicznych. Mocowanie szpulki w bębenku jest proste, więc nie trzeba poświęcać dużo czasu, aby rozpocząć pracę. 6-punktowe ząbki dobrze przytrzymują materiał, dzięki czemu możemy prosto go przeszyć.
Przeprowadzony test maszyn do szycia wykazał, że Brother BQ25 to model przydający się do wykonywania różnych prac krawieckich. Użytkownicy doceniają to, że stopki są mocowane na zatrzask, więc ich wymiana nie zajmuje dużo czasu.
Maszyna do szycia Juki
9. Maszyna do Szycia Juki HZL-353 ZR-A
Dużą popularnością cieszy się maszyna Juki HZL-353 ZR-A, na co wpływa dostępność 21 programów ściegowych do wyboru. To model z wbudowanym oświetleniem LED, który jest wyposażony w manualny obcinacz nici i chwytacz rotacyjny. Sprzęt waży 7,1 kg, a jego wymiary to: 41 cm x 18 cm x 31 cm.
Razem z urządzeniem dostajemy w komplecie kilka przydatnych elementów. Są to: Rozpruwacz, podkładka filcowa, dwa śrubokręty, talerzyk pod szpulkę, zestaw igieł i rozrusznik nożny. Co więcej, maszyna ma cztery stopki: Uniwersalną, do przyszywania guzików, do wszywania zamków i do automatycznego obszywania dziurek.
Jak twierdzą konsumenci, sprzęt jest łatwy w obsłudze, również dla osób początkujących. Ma on kompaktowe wymiary i można go bezpiecznie przechowywać w praktycznej walizce. Dodatkowym atutem maszyny jest wolne ramię, dające możliwość łatwego zszywania rękawów czy nogawek. Ponadto pozwala ona na samodzielną regulację szerokości i długości ściegów (odpowiednio do 7 mm i 4 mm).
Przewodnik zakupowy – Jaką maszynę do szycia kupić?
Z pewnością trafiłeś na tę stronę, bo zastanawiasz się, jaka jest najlepsza maszyna do szycia. Aby poznać odpowiedź na to pytanie, trzeba dowiedzieć się, jakie rodzaje sprzętów są dostępne na rynku, które z elementów konstrukcyjnych są najważniejsze i co dają poszczególne rozwiązania. Wszystkie ważne informacje znajdziesz w prezentowanym poniżej poradniku.
Rodzaje maszyn do szycia
W sklepach dostępne są różnego rodzaju maszyny, a każdy typ ma pewne cechy szczególne. Do wyboru konsument ma model:
* mechaniczny – jego uruchamianie i regulacja prędkości pracy następuje przez naciskanie pedału. Poszczególne parametry pracy są ustawianie w sposób manualny. Jest to najtańszy typ maszyny do szycia.
* elektroniczny – daje możliwość wyboru ściegu, ustawienia dotyczące gęstości i szerokości są zaprogramowane fabrycznie. Na obudowie maszyny do szycia znajduje się ekran LCD, na którym widać wszystkie wybrane parametry, co ułatwia obsługę. Modele elektroniczne mają większą ilość dostępnych ściegów.
* komputerowy – ma podobne cechy co maszyna elektroniczna, ale wyróżnia go to, że daje możliwość zapisania swoich ustawień, więc nie zerują się one po wyłączeniu sprzętu. Tego typu sprzęty mają zaprogramowane wzory liter, co daje możliwość ich wyszywania na materiale.
Jeśli jesteś osobą początkującą, która nie ma żadnego doświadczenia albo jej wiedza jest mała, lepiej wybrać mechaniczną maszynę do szycia, nauczyć się ją obsługiwać i sprawdzić, czy jest to sprzęt, który rzeczywiście jest Ci potrzebny. Tego typu maszyny są polecane także konsumentom, którzy chcą korzystać ze sprzętu tylko sporadycznie. Jeśli jednak szycie to Twoja pasja, którą chcesz rozwijać, zakup elektronicznej albo komputerowej maszyny do szycia będzie lepszym rozwiązaniem. Takie urządzenia gwarantują większe możliwości pracy. Pamiętajmy jednak, że są droższe od maszyn mechanicznych.
Nie zapominajmy, że można zdecydować się także na zakup ręcznej maszyny do szycia, która kosztuje od kilku do kilkunastu złotych. Jest to małe, przenośne urządzenie wykorzystywane do drobnych prac krawieckich. Taki sprzęt może przydać się nam np. podczas wyjazdu. Ręczna maszyna zajmuje bardzo mało miejsca, jest łatwa w obsłudze, ale możliwość jej wykorzystania są ograniczone.
Chwytacz rotacyjny czy wahadłowy – jaką maszynę do szycia wybrać?
Chwytacz jest uznawany za jeden z ważniejszych elementów maszyny do szycia. Na rynku dostępne są urządzenia wyposażone w chwytacz rotacyjny i wahadłowy. Który z nich jest lepszy? Maszyny z chwytaczem wahadłowym mają wkładany na dole bębenek, generują stosunkowo duży hałas i większość osób uznaje je za mniej komfortowe w użyciu. Sprzęty z chwytaczem rotacyjnym mają bębenek wkładany od góry, wyróżnia je cicha praca i łatwa obsługa. Można więc uznać przewagę maszyn do szycia z chwytaczem rotacyjnym nad modelami z chwytaczem wahadłowych.
Ściegi
Podczas zakupu maszyny do szycia powinniśmy zwracać uwagę na liczbę dostępnych ściegów. Zazwyczaj jest ich kilkadziesiąt, ale na rynku można znaleźć maszyny mające od ok. 10 do nawet ponad 200 dostępnych ściegów. Najmniej jest ich w mechanicznych maszynach do szycia przeznaczonych dla osób początkujących, które nie potrzebują zbyt często korzystać ze sprzętu. Rozróżnić można następujące rodzaje ściegów:
* prosty – nazywany uniwersalnym, można go wykorzystać praktycznie do każdej pracy, poza obszywaniem,
* zygzakowy – ma go praktycznie każda maszyna, to kolejny obok prostego podstawowy rodzaj ściegu,
* elastyczny – przeznaczony do szycia elastycznych materiałów,
* overlockowy – odpowiedni do zszywania tkanin, zwłaszcza elastycznych.
* ozdobny – przystosowany do wykonywania ozdobnych przeszyć, wykorzystywany najczęściej przez bardziej zaawansowane osoby.
Przyznać trzeba, że ważna jest również regulacja ściegów – ich długości i szerokości. To dzięki takim ustawieniom możemy dostosować sprzęt idealnie do naszych aktualnych potrzeb. Zakres regulacji szerokości różni się w zależności od wybranej maszyny. W przypadku modeli mechanicznych wartość ta wynosi maksymalnie ok. 5 mm, w komputerowych nawet do 9 mm.
Dodatkowe funkcje
Decydując się na zakup maszyny do szycia, powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na wspomniane wyżej kwestie, ale też dodatkowe funkcje, które m.in. sprawiają, że ze sprzętu wygodniej się korzysta. Warto, aby maszyna miała opcję szycia wstecznego, którą wykorzystuje się przy rozpoczynaniu i zakańczaniu ściegów. Pracę zdecydowanie ułatwia nawlekacz igły, dzięki któremu wykonanie tego zadania jest zdecydowanie prostsze. Może być on manualny lub automatyczny.
Często zdarza się, że chcemy przyszyć do materiału guziki, a wykonywanie tego ręcznie jest nie tylko czasochłonne, ale też mniej skuteczne. Dlatego też pomocna okazuje się maszyna do szycia z funkcją przyszywania guzików Wyróżnia się 4-stopniowe systemy obszywania guzików i automatyczne – drugie z wymienionych są najbardziej zaawansowane. Jedyne, co musi zrobić użytkownik to ustawić guzik w odpowiednim miejscu, a maszyna sama obszyje dziurkę dostosowaną do jego rozmiaru.
Według konsumentów przydatnym elementem jest obcinacz do nitek. Niektóre maszyny do szycia mają opcję automatycznego obcinania, więc po naciśnięciu odpowiedniego przycisku następuje obcięcie nici górnej i dolnej. Dla wielu osób ważna jest także regulacja docisku stopki. Dzięki tej funkcji możliwe jest komfortowe szycie zarówno standardowych materiałów takich jak bawełna, jak i bardziej wymagających grubych, czy bardzo cienkich tkanin.
Najlepsza maszyna do szycia musi mieć dobrze oświetlone miejsce pracy, bo tylko wtedy będziemy mogli zachować maksymalną precyzję. Warto sprawdzić, czy światełka LED są mocne.
Przenoszenie
Jeśli nie mamy pracowni, musimy liczyć się z tym, że po użyciu maszyna do szycia będzie schowana. W związku z tym zadbajmy o to, aby sprzęt był stosunkowo lekki, bo wtedy jego przenoszenie nie będzie męczące. W sklepach można znaleźć maszyny ważące ok. 3 kg, a także cięższe. Dobrze, jeśli wybrany przez nas model ma na obudowie odpowiednio duży uchwyt. Przydatnym akcesorium jest także pokrowiec, który zabezpiecza przed zarysowaniem obudowy, a także zapobiega osadzaniu się kurzu na powierzchni sprzętu.
Maszyny do szycia w dobrych cenach
W sklepach można znaleźć maszyny do szycia w różnych cenach. Modele ręczne kosztują przeważnie kilkanaście złotych. Za sprzęt dla osób początkujących zapłacimy ponad 200 zł. Najtańsze maszyny komputerowe kosztują ponad 1000 zł.
FAQ
P1: Jak działa maszyna do szycia?
Maszyna do szycia jest zbudowana z kilku mechanizmów, które są ze sobą połączone: wału korbowego, igielnicy, chwytacza, podciągania nici, przesuwu materiału oraz stopki. Tego typu sprzęty są napędzane przez prąd elektryczny, co oznacza, że wymagają podłączenia do gniazdka. W trakcie pracy silnik urządzenia obraca się i poprzez pas napędowy wprawia w ruch koło napędowe. To sprawia, że zaczyna obracać się także wał główny i pionowo zaczyna poruszać się igielnica. Następnie w ruch wprawiany jest chwytacz i transporter tkaniny. Ścieg na materiale powstaje w wyniku przeciągnięcia dolnej nitki przez pętlę nitki górnej.
P2: Dlaczego maszyna do szycia pętelkuje od spodu?
Jeśli maszyna do szycia pętelkuje od spodu, nić jest prawdopodobnie źle naprężona. W takiej sytuacji powinniśmy nawlec ją ponownie, pamiętając przy tym o zachowaniu prawidłowej kolejności oraz podniesieniu stopki. Musimy się też upewnić, że prawidłowo włożyliśmy bębenek. Inną przyczyną pętelkowania nici jest złe zablokowanie szpulki. Jeśli o tym zapomnieliśmy lub zablokowaliśmy ją za słabo, górna część nitki może nie rozwijać się tak, jak powinna. Powinniśmy też sprawdzić, czy między talerzykami naprężacza nie utknęły fragmenty zerwanej nici. One także mogą przyczynić się do pętelkowania, podobnie jak niewielkie uszkodzenia bębenka lub samej szpuli.
P3: Jak ustawić maszynę do szycia?
Przed pierwszym użyciem maszyny do szycia warto zapoznać się z instrukcją, aby wiedzieć, jak przygotować ją do pracy krok po kroku. Pierwszą czynnością, jaką zwykle trzeba wykonać, jest nawleczenie górnej i dolnej nici, a następnie ich odpowiednie naprężenie, aby ścieg z obu stron tkaniny był prosty. Koniecznością jest też zamontowanie igły o grubości i długości dopasowanej do rodzaju materiału, z jakim będziemy pracować. Później musimy dobrać ścieg, zwykle robi się to przy pomocy pokrętła. Maszynę należy ustawić na stole lub innym, stabilnym podłożu. Do zmiany prędkości pracy sprzętu służy pedał, który naciska się nogą. Zanim zaczniemy szyć, trzeba dodatkowo ustawić stopę regulującą, tak aby urządzenie stało stabilnie na płycie roboczej.
P4: Jak naprawić maszynę do szycia Łucznik?
Samodzielne znalezienie usterki, na skutek której maszyna do szycia nie pracuje prawidłowo, często nie jest trudne. Jednak przed przystąpieniem do naprawy sprzętu należy się upewnić, że jest odłączony od prądu. Jeśli urządzenie szyje, ale wydaje przy tym głośne dźwięki, musimy sprawdzić stan wszystkich śrub. Jeśli są one poluzowane, wystarczy mocno je przykręcić. Czasami konieczna jest wymiana igły, stopki lub bębenka. W przypadku, gdy maszyna do szycia działa, ale za wolno, w rozwiązaniu problemu może pomóc zakup nowego pedału (zwłaszcza gdy wcześniej wydobywał się z niego nieprzyjemny zapach, a naciskaniu go towarzyszyły trzaski). Jeżeli sprzęt nie włącza się, choć jest podłączony do prądu, najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest oddanie go do serwisu.
P5: Jak naoliwić maszynę do szycia?
Zanim naoliwimy maszynę do szycia, musimy ją wyczyścić. Pierwszym krokiem jest odłączenie sprzętu od prądu i zdemontowanie kilku elementów, w tym: szpuli z dolną nicią, igły, stopki oraz bębenka. Następnie należy usunąć zanieczyszczenia z kosza chwytacza i ząbków transportera, do tego przyda się mały pędzelek, pęseta lub sprężone powietrze. Kiedy maszyna jest czysta, możemy przejść do jej naoliwienia. Jedną bądź dwie krople oleju wazelinowego należy wpuścić w odpowiednie miejsce w chwytaczu i na elementy, które podczas poruszania ścierają się ze sobą (aby je znaleźć, wystarczy lekki obrót kołem zamachowym). Po naoliwieniu pierwsze szycie powinniśmy wykonać na niepotrzebnym skrawku tkaniny, aby wypływający nadmiar oleju nie zabrudził ubrań, nad którymi pracujemy.
» Przejrzyj produkty z poprzednich lat
Produkty te nie sa juz dostepne
Maszyna do szycia Juki HZL-27Z
Maszyna do szycia Juki HZL-27Z ma 22 wzory ściegów i możliwość regulacji długości ściegu do 4 mm maksymalnie. Ząbki transportowe mają 7-punktowy układ gwarantujący precyzyjne szycie nawet bardzo cienkich materiałów. Obszywanie dziurek na guziki jest 4-stopniowe. Moc urządzenia wynosi 60 W, a maksymalna prędkość szycia wynosi 800 szwów na minutę.
Do produkcji maszyny wykorzystano trwałe metalowe podzespoły, które wyróżniają się niezawodnością. Pokrętło do sterowania urządzeniem płynnie działa i jest dobrze opisane. W wyposażeniu standardowym znajduje się m.in.: uniwersalna stopka, rozpruwacz i zestaw igieł.
Mając na uwadze opinie konsumentów, można stwierdzić, że urządzenie nie generuje dużego hałasu w trakcie pracy, więc korzystanie z niego jest komfortowe. Model ma stabilną konstrukcję, a niewielkie antypoślizgowe nóżki zapobiegają przesuwaniu się urządzenia po blacie roboczym.
» Przejrzyj produkty z poprzednich lat